“Bize Hamburg’da sanatçı olduğumuzu hissettirdiler”

Spor 28 Kasım 2022 12:26
Videoyu Aç “Bize Hamburg’da sanatçı olduğumuzu hissettirdiler”
A
a

Hamburg Fenerbahçeliler Derneği 20. Yıl etkinlikleri çerçevesinde bir konser veren Edip Akbayram “Bize Hamburg’da sanatçı olduğumuzu hissettirdiler. Çocuklarımıza sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.


Hamburg Fenerbahçeliler Derneği 20. Yıl etkinlikleri çerçevesinde Edip Akbayram’ı Hamburg’da sevenleri ile buluşturdu.
Gelirinin “Tunceli’de Çocuklar Üşümesin Projesi 2”ye bağışlanacak geceye CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da katıldı.
Salonu dolduran izleyiciler Sanatçı Edip Akbayram’ın söylediği tüm şarkılara eşlik etti. 30 yıl sonra tekrar Hamburg’da vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Akbayram “Ben ve ekibime konukseverlik gösteren Hamburg Fenerbahçe Derneği’nin başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bize Hamburg’da sanatçı olduğumuzu hissettirdiler. Çocuklarımıza sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Benim mecliste çok sevdiğim, “Ah, bir karşılaşsam da boynuna sarılsam.” dediğim Milletvekili Ali Mahir Başarır Beyefendi’yi hotelimin kapısında gördüm. Keşke cumhuriyetimize sahip çıkan bu milletvekilimiz gibi beş on vekilimiz olsa!” ifadelerini kullandı.Başarır’ın doğum günü için Nazım Hikmet’ten bir şiir okuyan Akbayram “Avrupalının sahip çıktığı değerlerimizi bizler kaçırıyoruz. Fransa Paris konserinde yaşadığı bir anımı anlatmak istiyorum. Konser öncesi Paris’te bir restorana gittik. Oturduğumuz masaya Dünya Şairi Nazım Hikmet oturmuş. Yazısını masada gördüğümde hüzünlendim. Bizler değerlerimize sahip çıkamadık. Avrupalı çıkıyor. Yılmaz Güney, Ahmet Kaya ve Nazım Hikmet’i vatanlarından kaçırdık.” şeklinde konuştu. 

“Gönlümün bir tarafı Fenerbahçe’de”
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ise yaptığı konuşmada, kendisinin Galatasaraylı olduğunu belirterek “1907 Derneği’nin başkanı ‘Cumhuriyetimizin 100. yılında gelin, stadımızın adını Atatürk stadyumu yapalım. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise yapabiliriz.’ dedi Ben yürekten kutluyorum. Bu yüzden gönlümün bir tarafı da Fenerbahçe olacak.” şeklinde konuştu.


“Biz Fenerbahçeliler Edip Akbayram’ı seviyoruz”

Erkan Erçin’in sunumunu yaptığı gecede Hamburg Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Çömlek ise yaptığı kısa konuşmada ‘Bize soruyorlar: ‘Neden Edip Akbayram?’
Bizler sosyal sorumluluk projeleri yaparken yönetim kurulu olarak Fenerbahçe tribünlerinde sürekli ‘İnanın Çocuklar’ şarkısı çalınır. Biz Edip Akbayram’ı yıllarca dinledik. Almanya’da özellikle Hamburg’da büyük bir seven kitlesi var. Biz bu seven kitlesi ile bu büyük sanatçımızı buluşturmak istedik. Biz Fenerbahçeliler olarak edip Akbayram’ı seviyoruz.’
vurgusu yaptı.

Projeleri için “Neden Tunceli?” sorusu ile çok karşılaştığını da söyleyen Mustafa Çömlek “Daha önce biz Erzincan’da Çocuklar Üşümesin Projesi’ni yaptık. Bu yıl da eğitim oranı en yüksek illerimizden Tunceli’yi seçtik. Eğitimde bu kadar ileri gitmiş bir yörenin çocuklarını unutmamak gerektiğine inanarak Tuncelili çocuklarımız için seferber olduk. Bu gecenin tüm geliri bu projede değerlendirilecektir.’ diye konuştu.


Gecenin sonunda Fenerbahçe Derneği Başkanı Mustafa Çömlek Edip Akbayram’a yönetim kurulu adına Fenerbahçe forması hediye etti. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat