“Birlikteliği Avrupa'da devam ettirmeliyiz”

Almanya 1 Haziran 2022 20:18
Videoyu Aç “Birlikteliği Avrupa'da devam ettirmeliyiz”
A
a

CHP NRW Başkanı İbrahim Vural “Memlekette altılı masa adı altında çok güzel şeyler oluyor. Biz de bu birlikteliği Avrupa'da devam ettirmeliyiz.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuzey Ren-Vestfalya Birliği’nin (NRW) ev sahipliğinde Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin Almanya temsilcileri kahvaltıda buluştu.
CHP NRW Başkanı İbrahim Vural toplantıda yaptığı konuşmada çok kritik ve önemli bir sürece girildiğinin altını çizerek “Bu yılın Kasım ayında veya en geç gelecek sene Haziran'da seçim olacak. Türkiye'deki vatandaşlarımız gibi biz de Avrupalı Türkler olarak seçim sürecine girdik. Seçime Avrupalı Türkler yön verip şekillendirecek. Bu anlamda, bizim oylarımız çok değerli. Memlekette altılı masa adı altında çok güzel şeyler oluyor. Biz de bu birlikteliği Avrupa'da devam ettirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

“Görüşmelerimiz hızlanacak”
Saadet Europa Duisburg Temsilciliği adına konuşan Yakup Özüdoğru ise Avrupa genelinde ve Almanya'da teşkilatlanmalarının tamamlandığını ve seçime hazır olduklarını belirterek “Türkiye'de altı partinin dayanışması çok güzel ve burada da aynı birlikteliği yakaladık. Bundan sonra görüşmelerimiz daha da hızlanacak.” diye konuştu. 
“Büyük mesafe katettik”
İyi Parti Duisburg Başkanı Ayfer Saygılı da çok kısa bir süre önce Duisburg ve çevresi için görev aldıklarını kaydederek “Çok kısa zamanda büyük bir mesafe katettik. Parti adına ofisimizi kiraladık ve dayayıp döşedik. Şu anda 70 üyemiz hazır. Bunu 150'nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Mazimiz çok yeni ama aradaki mesafeyi kısa zamanda kapattık. ‘Seçim için hazırız.’ diyebiliriz.” vurgusu yaptı.  CHP NRW, İYİ Parti Duisburg ve Saadet Europa Duisburg teşkilatları arasındaki diyalog ve yardımlaşmanın hızlandırılması kararlaştırıldı.
İttifak’ın üç partisinin teşkilatı yok
Demokrat Parti (DP), Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'nin Avrupa'da teşkilatlanmaları bulunmuyor.  
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat