“Birleşmiş yürekler olarak bu yola baş koyduk”

Magazin 2 Aralık 2021 21:06
Videoyu Aç “Birleşmiş yürekler olarak bu yola baş koyduk”
A
a

Müzisyen Volkan Kaocakuş: “Daha iyi eserlerimi gün yüzüne çıkarmak için elimizden geleni yapmaya başladık. Bizler güzel ülkemizin çok küçük bir ilçesinde birleşmiş yürekler olarak bu yola baş koyduk.”

www.gazetehmburg.com

Mütevazı ve çalışkanlığıyla öne çıkan Müzisyen Volkan Kocakuş’la müzik serüvenine nasıl başladığı, hayatındaki meslek hayatındaki dönüm noktaları, çalışmaları, projeleri, hedefleri ve örnek aldığı müzisyenler hakkında görüştük.
 
Müzikle tanışmanız nasıl gerçekleşti?
 
Çok küçük yaşlarda müzik ile tanıştım. 32 sene önce babamın aldığı küçücük bir org ile evde kendi başıma, kulaktan dolma metoduyla müzik yapmaya başladım. Alaylı olarak 13 yaşıma geldiğimde piyanist şantör olarak düğün, organizasyon, bayi toplantıları vb. gibi etkinliklerde piyanist şantör olarak sahne alarak hem aileme hem de kendime kazanç elde etmeye başladım. Sonrasında bu işi kendime meslek olarak edindim ve üzerine daha fazla düşerek müziğe sıkı sıkı tutunmaya, üretmeye başladım.
 
Müzik dünyasında kimlerle çalıştınız?
 
Birçok ünlü isimle çalışma fırsatım oldu klavyeci olarak. Tabii bu çalıştığım zamanlarda ürettiklerimi hep kendimde sakladım. Yazdığım şiirleri, sözleri ve bunlara yaptığım besteleri hep biriktirdim. Kendime ait orkestramda maestro olarak birçok ünlü veya ünsüz sanatçı ile çalışma fırsatım oldu fakat bu çalışmalarımı kendime ileride gerekli olacağını düşünmediğim, hep böyle devam edeceğini diye düşündüğüm için gün yüzüne çıkarmadım.
 
Fikrinizi değiştiren gelişme ne oldu?
 
Covid-19 felaketi biz müzisyenleri vurdu. Birçok partiye ve spor kulübüne söz ve müziği bana ait olan marşlar yapmıştım. Bu marşlar hâlâ kullanılıyor. Covid-19 belasından dolayı evlere kapanmak zorunda kalınca bu durumu fırsata çevirmek istedim. Zaten işsiz kalmıştım ama yılmadım. Evimde bu zamana kadar yapmış olduğum sözü ve müziği bana ait olan şarkıları kendi yorumumla gün yüzüne çıkarmaya başladım.
 
Müzikseverler tarafından nasıl karşılandınız?
 
Bu kadar olumlu karşılanmayı tahmin etmemiştim. Bu camiada olup bana destek veren arkadaşlarım ile şarkılarımı stüdyo ortamında seslendirdim. Şarkılarımıza klipler çekmeye ve bunları sevenlerimiz ile buluşturmaya başladık. Derken her şey çok olumlu gitmeye başladı ve bir anda kendimi yıllardır çalmakta olduğum konserlerde ve sahnelerde sanatçı olarak ön planda bulmaya başladım. 1 Temmuz itibarıyla önlemler gevşetilince konserler ve televizyon programlarına katıldım. Sosyal medyada daha çok duyulmaya başladım.
 
Daha sonraki gelişmeler neler oldu?
 
Bu durum ne kadar çok hoşumuza gitse de bizler için yeterli değildi. Daha iyi eserlerimi gün yüzüne çıkarmak için elimizden geleni yapmaya başladık. Bizler güzel ülkemizin çok küçük bir ilçesinde birleşmiş yürekler olarak bu yola baş koyduk. Arkamda o kadar güçlü bir ekip var ki isimlerini tek tek sıralamak istiyorum: ProAjans, Çağdaş Ses Işık, Baloncuk By Event, AEM Production. Dostlarım ile kendi çapımızda bir şeyler yapmaya başladık sıfır destek ile.  Her birine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki böyle güzel dostlar edinmişim.
 
ÜÇ SINGLE
 
Yeni projeleriniz neler?
 
Şimdi güzel ve daha çok ses getirecek bir proje ile sevenlerimiz ile buluşacağız. Güzel ilçemiz Bandırmamızın büyük müzik üstadı Bülent Altınbaş namıdiğer Kirpi ile çok kaliteli ve çok güzel bir proje ile geliyoruz. 2022 yılının ilk aylarında sunacağımız bu proje çok ses getirecek.
 
Bugüne kadar kaç albüme imza attınız?
 
Albüm çıkarmak çok meşakkatli. O yüzden genel olarak yapılan tekli (single) çalışmamız oldu. Bugüne kadar üç adet singelı müzikseverlerle buluşturduk. Tekli çalışmalarımızın devamı gelecek.
 
Son çalışmanızdan söz eder misiniz?
 
Son singlemızla ilgili kısaca bilgi vereyim. İlk kez söz ve müziği bana ait olmayan bir şarkı ile klip çektik. Şarkı o kadar kaliteli ki bunu çıkarmayı ekip olarak çok arzuladık. Yar adlı şarkımızın sözü ve müziği Emine Canbaz Mirza’ya ait. Düzenlemesini Direncan Gürcan yaparken aranjesini ise Deniz Göktaş üstlendi. Şarkımızı bir ay önce sevenlerimiz ile buluşturduk.
 
Hangi tür müzik sizi yansıtıyor?
 
Genelde her tarz müziği seviyorum ve elimden geldiğince dinliyorum. Her tarz müzikten fikir ediniyorum.
 
Sizce müzik nedir?
 
Tek kelime ile cevap vereyim: sonsuzluk.
 
Şu an müziğin neresinde görüyorsunuz kendini?
 
Yıllardır bu işin içinde olmama rağmen şu an kendimi daha yeni doğmuş bir bebek olarak görüyorum.
 
Konserleriniz sürüyor mu?
 
Halk konserlerimiz, televizyon programlarımız ve sahne performanslarımız kısıtlama el verdiği sürece devam ediyor. Son konserimiz Bandırma Yaz Şenlikleri’nde oldu.
 
BİZLERE KULAK VERİN!
 
Avrupa'daki vatandaşlarımıza mesajınız var mı?
 
Avrupa’daki vatandaşlarımıza sadece şu mesajım olabilir. Lütfen, bizlere kulak verin, destek verin! Bu salgın bittiğinde sizlerle bir araya gelelim. Hepsine selamlarımı iletiyorum.
 
Müzikte sevdiğiniz ve örnek aldığınız hangi sanatçılar var?
 
Sevdiğim, değer verdiğim ve kendime idol olarak gördüğüm iki isim var: Hakan Altun ve Tan Taşçı. İkisi de müzik camiasının beste fabrikatörü ve doyumsuz sesi. İnşallah bizler de bu yolumuzda ilerleyerek idollerimize yakın bir yerlerde kendimizi bulmak istiyoruz.
 
 

 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat