"Başarı ,İşçi işveren diyalogundan geçer'

İş Dünyası/Ekonomi 10 Nisan 2014 14:19
Videoyu Aç "Başarı ,İşçi işveren diyalogundan geçer'
A
a

Gazetehamburg olarak sürdürdüğümüz iş sahiplerini tanıtıyoruz yazı dizimizde Şanlı Urfalı iş adamımız Salih İnce’nin başarı öyküsünü konu edineceğiz. Biz sorduk başarılı iş adamımız Salih İnce içtenlikle sorularımızı cevaplandırdı.

RöportaJ:Zafer ÖZPOLAT

Salih İnce Almanya’nın Hamburg kentinde AS Urfa Restaurantlarının sahibi..1963 yılında ticarete atıldı.1973 yılında Almanya’ya geldi.
Gazetehamburg olarak sürdürdüğümüz  iş sahiplerini tanıtıyoruz yazı dizimizde  Şanlı Urfalı iş adamımız Salih İnce’nin başarı öyküsünü konu edineceğiz. Biz sorduk başarılı iş adamımız Salih İnce içtenlikle sorularımızı cevaplandırdı.
Gazetehamburg:Salih bey sizi tanıyalım mı?
Salih İnce:1963 yılında ben Şanlı Urfa’da  ticarete başladım.1973 yılında Almanya’ya geldim.Hannover şehrinde  araba firmasında çalıştım.1987 yılında  ilk firmamı kurdum.1992 yılında hacca gittim.Hac yüzünden firmadan çıkış almıştım.
Gazetehamburg:Gastronomi alanına nasıl yöneldiniz.Neden gastronomi?
Salih İnce:Biz ailece yemek yapmayı ve yemeyi severiz.1997 yılında gastronomiye yöneldim.Ailece bu işin içerisindeyiz.
Akademisyen aileyiz.

Gazetehamburg:Ailece bu işin içerisinde olduğunuzu söylediniz.Çocuklarınız ne iş yapıyor?
Salih İnce :7 oğlum bir kızım var.4 Çocuğum üniversite mezunudur.Diğer dört çocuğum da meslek okulu mezunudur.Bir oğlum Türkiye’de doktordur.Diğerleri hepsi Ticaretle uğraşıyor.Ailece yemek yapmayı ve yemeyi seven insanlarız.
Urfa mutfağını Almanlara tanıtıyoruz
Gazetehamburg: Urfa yemeklerini Almanlara yeterince tanıtabiliyor musunuz?
Salih İnce:Evet inanın tanıtıyoruz.Bakın bizim müşterilerimizin %55’i Alman müşterilerdir.Çiğköfte,kebap gibi meşhur yemeklerimizi Alman müşterilerimiz takdirle karşılıyor.


Gazetehamburg:hedefiniz nedir?

Salih İnce:Şu anda 2 restaurantımız var.Biz 3. restaurantımızı açma çalışması içerisindeyiz.İnşallah bu zincir devam edecek.
Gazetehamburg:Başarınızda ki, sır nedir?
Salih İnce:Bizi biz yapan birleştirici tavrımızdır.İşçi ve işveren diyalogu çok önemlidir.Ben buna çok dikkat ederim.Tam bir aile çalışmasıdır.İşçi işveren  diyalogu ile bugünlere geldik.Ben işçilerime söylerim.Müşteri veli nimetimizdir.Güler yüzlülük ana prensibimiz olmalıdır.Sürekli işçilerime bunu anlatırım.
İşçilerimi iş yeri açmaları için teşvik ederim

Gazetehamburg:Başarınızdaki,sır işçi işveren diyalogumudur sadece
Salih İnce:Evet bu çok önemlidir.Müşteri ile diyalogu işçi yapıyor.Bakın ben işçilerimin iş yeri açması için onları teşvik eder.Maddi ve manevi destek sunarım.Çok sayıda bizde çalışan arkadaşlarımız şimdi iş sahibi oldular.

Gazetehamburg:Gençlerimize tavsiyeleriniz var mı?
Salih İnce   :Evet var.Okullarını başarı ile bitirsinler.Ticaret cesaret işidir.Kaybetmek de var.Ama işini yaparlarsa hep kazanırlar.Meslek öğrensinler.Hep bir numara olacağım. Hedefi ile yola çıksınlar.İnanın başarılı olurlar
Gazetehamburg:Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.
Salih İnce : Asıl ben size teşekkür ediyorum.Bizlere bu imkanı tanıdığınız için
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat