' Kendine güvenmek bir markadır '

İş Dünyası/Ekonomi 3 Mart 2019 20:29
Videoyu Aç  ' Kendine güvenmek bir markadır '
A
a

Gazetehamburg’un röportajlar serisine konuk olan TUBASSİ Erkek giyimi sahibi Hazim Yılman mesleğindeki başarılarını gazetehamburg’a anlattı

Röportaj Zafer ÖZPOLATSizi tanıyabilir miyiz?

 
Adana’dan geliyorum, 25  yıldır Almanya’da yaşıyorum. Buraya gelmeden önce cebimde 1000 mark param vardı. Bu para ile Hamburg’a geldim.
 
Ticaret’e ne zaman başladınız?
 
Ben doğduğumdan bu yana Ticaretin içindeyim. İlk okulu bitirdikten sonra kendimi terzinin yanında buldum. O gün budur ticaretin içindeyim. Buraya geldiğimde de şehrin içinde terzi atölyem vardı. O zamanlar benden başka Türk terzisi yoktu. Bana hep üç ay sonra gidersin dediler. Ama gitmedim. Herkes gitti ben gitmedim. Burada kaldım.
 
Neden terzilik?
 
Terzilik  çok temiz bir meslektir. Herkesin küçükken hayal ettiği bir meslek vardır. Benim de hayalim terzilik mesleğiydi. O hayalime kavuştum diyebilirim.
 
Sadece erkek terzisi mi yoksa kadın mı terzisiniz?
 
Hem kadın hem erkek terzisiyim. Tipi ve modelini bana getirsinler aynısını üzerlerine dikerim.
 
Terzilik mesleğinde terzide ne aranır?
 
Doktor nasıl ameliyat yapıyorsa bende kumaşın üzerinde ameliyat yaparak insan üzerinde şık durmasını sağlıyorum.  O okumuş doktor, mühendis olmuştur. Bende bu mesleğin doktoruyum.
 
Türkiye ile bağlantılarınız var mı?
 
Evet var. İnşallah  Türkiye ile bağlantımızı güçlendireceğim. Şu anda kendi markamızı oluşturduk. TUBASSİ markası erkek giyimde diğer markalar arasında yer alacağına inanıyorum. Bunun için çalışıyorum. Sadece giyimde değil, TUBASSİ ayakkabılarını da Almanya’da satışa sunduk.  Ayakkabılarımız özel deridir ve garantilidir.
 
Erkek giyimde moda nedir?
 
Erkek giyimde moda dar kesimdir. Dar kesim bu yıl çok modadır. Dar kesim giymeyenlere de normal takım elbise onlara öneriyoruz. Damat elbisesi almak için gelenler oluyor. Onlara diyorum ‘ Damat elbiseyi al beğenmedin mi düğün sonrası geri getir. Getiren olmadığına göre beğenmişler.
 
Size göre Ticaret nedir?
 
Hayatta en zevkli iş ticarettir.
 
Bu meslekte yapmak istedin de yapamadığın, yapmak istemediğinde yaptığın  oldu mu?
 
Bu meslekte her şeye ulaştım. Türkiye’de yapamadığımı Almanya’da yaptım. Buraya geldiğimde üzerimde bulunan 1000 Mark ile terzi dükkanımı açtım.
 
Hedefin nedir?
 
TUBASSİ markasını bir numara yaparak güçlü markalar arasında yer almak. Gençlere bu alanda iş imkanlarını yaratmak istiyorum.
 
Bu mesleği yapmak isteyen gençlere tavsiyen var mı?
 
Temiz ve kazancı yüksek bir meslek severek yapsınlar. Ben bu meslekte ben her şeyi elde ettim.
 
Fiyatlar her cebe uygun mu?
 
Evet, her cebe uygundur. Parası olmayana da var. Onu da giydirip göndeririz.
 
Giyim defilesi düşünüyor musunuz?
 
Gençler isterse yaparım. İsteyen herkese yardımcıda olurum. İş yeri açmak isteyene her türlü desteği veririm.  Kendi adlarına marka elbiseler yapabilirim. Bu konu da iddialıyım. Gençlerimizin giyim tercihleri değişecek takım elbise giyecekler. Bu yıl takım elbise devri gençlerde başlayacak. Tabii ki yurt dışında yaşayan gençlerimizden bahsediyorum.
 
TUBASSİ Markasının büyük markalarla mücadelesi sizce olmaz mı?
 
Kendine güvendikten sonra aşamadığın olmaz. Yeter ki kendine güven. Bakın bir çok marka Türkiye’de takımlarını yapıyor.  Marka sensin yeter ki , cesaretli ol.
 


 TEL 040 88230575
AdresseGertrudenstraße 2, 20095 Hamburg
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat