" İşi anlayan fırıncı zaten işinde yanlış yapmaz. "

İş Dünyası/Ekonomi 6 Ekim 2019 00:50
Videoyu Aç " İşi anlayan fırıncı zaten işinde yanlış yapmaz. "
A
a

"Zafer Özpolat ile Pazar sohbetleri "röportaj serimizin bu haftaki konuğu Pinneberger Backshop sahibi genç iş adamı ,unlu mamuller ustası Osman kuzu, işhayatındaki başarılarını anlattı


Röportaj: Zafer ÖZPOLAT

Almanya doğumlu, Sivaslı bir ailenin çocuğuyum. Unlu Mamuller işine 21 yaşında başladım.9 yıl önce   bu işe şoför olarak başladım. Burası pide çıkaran bir fırındı, bende şoför olarak bu fırında ekmek dağıtım işini yapıyordum. Daha sonra bu fırını kendim aldım. Halen bu fırını kendim işletiyorum. Sadece ekmek değil, tatlı ürünlerin imalatını da  yapıyorum.  Alman tatlı ürünlerini Franz brötchen başta olmak üzere hepsini burada kendim yapıyorum.
 A-Z’ye Alman fırınlarında yapılan her türlü tatlının imalatını  kendim yapıyorum.9 yıl önce birlikte çalıştığım Türk ustamdan öğrendim. O ustam,  halen benim yanımda birlikte devam ediyoruz.

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda kapasitemiz var. Müşteri potansiyelimiz artarsa yerimiz müsait ,müşterimizin her ihtiyacını karşılayabiliriz.Bir fırıncı özellikle işini iyi yapmalıdır. Dışı başka içi hamur olan mamul yapmamalı. İşi anlayan fırıncı zaten işinde yanlış yapmaz. Bizim ürünlerimizde bunu fark edersiniz. İyi bir hamurcunuz, iyi bir pişireniniz olmazsa zaten iyi bir fırıncı olamazsınız. Müşterilerim bana güvenir ve verdiğim sözün arkasında olduğumu bilirler. Her geçen günde müşteri potansiyelimiz her geçen gün artıyor. Hayır zorlanmıyorum. O, büyük firmaların yaptıkları iş ile benim yaptığım iş arasında farklılıklar var. Mesela Türk firması Schanzenbäckerei var. Bende takdir ettiğim bir firmadır. Onların dükkanları satış reyon yerleri var. Oralara ürettiğini verir. Benim reyonlarım ve dükkanlarım yoktur. Ben unlu mamulleri dükkanında satmak isteyen kiosk, imbiss , okul kantinleri gibi yerlerin ihtiyacına göre imalatımı yapıyorum. Benim müşteri potansiyelim yani hitap ettiğim kesimler dükkanlarında unlu mamul, tatlı  satmak isteyen dükkanlar, ben onlarla çalışıyorum.Benim hedefim daha çok müşteri potansiyelini artırmak. Müşteriye kaliteli ürün sunmaktır.

Hayır şimdilik düşünmüyorum. O işi yapan zaten büyük firmalar var. Ben, büyük firmaların yapamadığını yapmak istiyorumİşe başladığımızda iki kişiydik. Şimdi 12 personelim var.Fedakârlık, işi bilmek işine sadık kalmak en önemlisi dürüstlüktür.Gençler okusunlar, meslek yapsınlar, başaracaklarına inandıkları alanda korkmadan mücadele vererek işinin patronu olsunlar. Ticaretin cesaret işi olduğunu iyi bilsinler. Meslek eğitimi yapsınlar.
 

 Zafer abi, asıl bana bu fırsatı verdiğin için ben teşekkür ederim


 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • zaferözpolatmedya.com
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat