Viyana 2018 Uluslararası Turizm Fuarı

Avusturya'nın başkenti Viyana'da açılan "2018 Uluslararası Turizm Fuarı"nda Türkiye standı büyük ilgi gördü.

Avrupa 12 Ocak 2018 19:23
Viyana 2018 Uluslararası Turizm Fuarı
-A +A

Avusturya'nın başkenti Viyana'da açılan "2018 Uluslararası Turizm Fuarı"nda Türkiye standı büyük ilgi gördü.

Messe Fuar Alanı'nda 70 ülkeden yaklaşık 800 firmanın katıldığı fuarda, Türkiye adına Viyana Kültür ve Tanıtma Müşavirliği yaklaşık 200 metrekarelik alanda stant açtı.

Fuarda Türkiye'den, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türk Hava Yolları başta olmak üzere oteller, seyahat acenteleri ve tur operatörlerinin de aralarında bulunduğu 10 katılımcı bulunuyor.

Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Mehmet Ferden Çarıkçı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın'ın açılışına katıldığı fuarda, ziyaretçilere Türk yemekleri ikram edildi.

Fuarda, Türkiye standı büyük ilgi gördü, Türk Müziği grubu türküler seslendirdi, ziyaretçilere ebru yapma imkanı sunuldu.

Ege ve Karadeniz Bölgesine ait halk oyunları gösterilerinin de sunulacağı fuar 4 gün sürecek.

Viyana Kültür ve Tanıtma Müşavirliği Sorumlusu Hilal Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye standına yoğun ilgi olduğunu belirterek "Standımızı ziyaret eden birçok ziyaretçiden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle Avusturyalılar 'Türkiye'yi özlediklerini, geri dönmek için sabırsızlandıklarını' bize ifade ediyorlar." şeklinde konuştu.

Demirel, Türkiye'yi bir bütün olarak tanıttıklarını, gastronomiden müziğe, tatil olanaklarından Türk kültürünün çeşitli unsurlarına kadar farklı konular hakkında ziyaretçileri bilgilendirdiklerini anlattı.

Bir önceki yıla oranla fuar ziyaretçilerinin Türkiye standına gösterdiği ilgideki artışa dikkati çeken Demirel, "Özellikle kasım ayında Avusturya'dan ülkemize gelen ziyaretçi sayısında yüzde 11,25 oranında bir artış gözlemlendi. Bunu  2018 yılında Avusturyalıların Türkiye'ye daha çok ilgi göstereceklerinin bir işareti olarak yorumluyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Demirel, 150 binin üzerinde ziyaretçinin beklendiği fuarda, Avusturyalıların Karadeniz'den Ege'ye Akdeniz'den Güneydoğu Anadolu'ya kadar Türkiye'nin farklı bölgelerine ilişkin bilgi almak istediklerini sözlerine ekledi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 1 Oy (%6)

  • Muharrem ince : 16 Oy (%94)

Duyurular
Arşiv