OTI Holding, Alman Tur Operatörü Ferien Touristik'i Satın Aldı

OTI Holding, geçen yıl 65 milyon euro ciroya ulaşan Alman tur operatörü Ferien Touristik'i satın aldı.

Ekonomi 23 Ağustos 2017 21:12
OTI Holding, Alman Tur Operatörü Ferien Touristik'i Satın Aldı
-A +A

Tur operatörlüğü, seyahat acenteliği, konaklama, havacılık ve güvenlik ana alanlarında faaliyet gösteren OTI Holding, geçen yıl 65 milyon euro ciroya ulaşan Alman tur operatörü Ferien Touristik'i satın aldığını duyurdu.

İLK KEZ BİR TÜRK ŞİRKETİ TARAFINDAN SATIN ALINDI

OTI Holding açıklamasına göre, geçtiğimiz aylarda ana markası Coral Travel'ın  Almanya'da tur operatörlüğü kuruluşu işlemlerini tamamlayan OTI Holding,  Düsseldorf merkezli Ferien Touristik seyahat organizasyon şirketini de satın aldı.

Açıklamada verilen bilgilere göre, 1992 yılında kurduğu ODEON Tours şirketi ile turizm sektörüne giren OTI Holding, 1994 yılından bu yana  Rusya,  Beyaz Rusya,  Polonya,  Ukrayna,  Gürcistan,  Almanya ve  Türkiye'de kendisine ait Coral Travel markası ile yürüttüğü tur operatörlüğü ağını  Almanya'da satın aldığı Ferien Touristik ile genişletti.

2004'te TUI Leisure Travel tarafından kurulan Ferien Touristik, sonraki yıllarda hisselerini  Almanya'nın önemli medya şirketi olan  Köln merkezli Media Ventures Gmbh'a devretti. OTI Holding ile Ferien Touristik arasında yaklaşık 8 ay süren görüşmelerin ardından gerçekleşen satın alma ile  Avrupa'da bu büyüklükte bir tur operatörü ilk kez bir Türk şirket tarafından satın alınmış oldu.

100 DESTİNASYONA TUR PAKETİ SATIYOR

Ferien Touristik, online portallar ve anlaşmalı olduğu 6 bin seyahat acentesi üzerinden yaklaşık 100 destinasyona dinamik tur paketleri satıyor. 2016 yılında yüzde 10 artışla 65 milyon euroluk bir ciroya ulaşmış olan şirket, yılda yaklaşık 150 bin turiste hizmet veriyor.

OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, "Şu anda strateji, hedefler ve yapılandırma üzerinde çalışmaktayız. Yapılandırma, stratejimiz ve hedeflerimiz üzerinde çalışmalarımızın netlik kazanması ile birlikte, önümüzdeki aylarda sektör ve basına açıklama yapacağımız bir tanıtım gerçekleştirmeyi planlanlıyoruz." bilgilerini verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv