Müziksiz yaşamın olamayacağına inanlardanım’

‘Niye’ adlı single‘i ile müzik dünyasında adından söz ettiren genç sanatçı Filiz Yıl gazetehamburg’un müzisyenleri tanıyalım köşesinin konuğu oldu. Kendisi ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Magazin 11 Haziran 2018 13:49
Müziksiz yaşamın olamayacağına inanlardanım’
-A +A


Röportaj:Zafer ÖZPOLAT/gazetehamburg

‘Niye’ adlı single‘i ile müzik dünyasında adından söz ettiren genç sanatçı Filiz Yıl gazetehamburg’un müzisyenleri tanıyalım köşesinin konuğu oldu. Kendisi ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.


Sizi tanıyabilir miyiz?


Ben Hamburg’da yaşıyorum. Bremen şehrinde doğdum ve büyüdüm. 1970 yılında ailem Adana’dan Bremen şehrine geldi. 7 çocuklu ailenin 6. çocuğuyum.


Size göre müzik nedir? Neden müzik?


Bana göre müzik, duyguları en iyi şekilde ifade eden bir aşktır. Müzik benim her şeyim. Müziksiz yaşamın olamayacağına inanlardanım. Müzik yapmadığım yıllar hep mutsuzdum. Kendimden bir şeyin eksik olduğunu hep hissettim.

Sahneye ilk çıktığımda altı yaşındaydım. Bremen’de değişik etkinliklerde şarkılar söyledim. Korolarda yer aldım. Tiyatroda da oynadım.


Sizin bestecilik yönünüzde var değil mi?

 

Evet, bestecilik yönümde var. İnanmazsınız ama 12 yaşında beste çalışmaları yapıyordum. 70 adet bestem var.


Hangi tür müzik yapıyorsunuz?


Genelde pop müzik yapıyorum. Hem hareketli hem duygusal şarkılarım var

Yeni singlen hayli büyük ilgi görüyor. Şu ana kadar kaç singlen var?

Üç tane single çıkardım. Sırasıyla ‘Senden Sonra ‘, ‘Engel’ ve şimdi çıkardığım ‘Niye’ adlı singlem var.

Evet, çok ilgi görüyor benim çıkardığım singleler. Bundan dolayı için çok mutluyum. İnsanın kendi ürettiği bir şeyin insanların duygularına dokunması, neşelendirip, eğlendirmesi, ve belki de düşündürmesi çok güzel bir şey. ‘Niye’ adlı son single’de aşk ve ayrılık acısı çeken sevgilinin duygularını yansıttım. Sevgilinin kendini sorgulamasını, yaşadığı çelişkilerini konu ettim.


Albüm çıkarmayı düşünüyor musun?
 

Evet düşünüyorum. Kendi bestelerimi içeren bir albüm düşünüyorum. Bu konuda çalışmalarım var.


Bundan sonraki hedefin nedir?

 

Bestelerimi sanat sever, müzik severlerle buluşturmak istiyorum. Türkiye’de TV programlarında yer almak istiyorum. Artık benimde müzik dünyasında var dememin zamanın geldiğine inanıyorum.

Şarkılarımı herkes dinlesin, duysun istiyorum.

 

Siz kendinizi müziğin neresinde buluyorsunuz?

 

Ben kendimi daha çok besteci olarak tanımlıyorum. Bestelerimi tanıtmak istiyorum. Bestecilik konusunda ve ses konusunda iddialı olduğumu düşünüyorum. Müziğin mutfağındayım.

Müzik çevresine, müzisyen arkadaşlarına bir mesajın var mı?

 

Müziği doya doya yaşasınlar, bu piyasada dürüst bir şekilde işlerini yapsınlar. İyi kalpli insanların etrafında olmak çok büyük bir hazine, ve çok kolay bulunmayan bir şey. Bunun için uğraşsınlar. Hiç bir müzisyen ve sanatçı kendinden taviz vermesin. Üretken olsunlar. Çünkü müzik üretkenlikten yaşıyor. Şarkılarımı dinleyen herkese teşekkür ediyorum. Bu arada sahne çalışmalarına da yoğunlaşacağım. Önümde daha uzun bir yol var Umarım bestelerimi müzik dünyasına tanıtma imkanım olur


 

 

 

 

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv