Hamburg Türk Basın Birliği başkanı, kendi çalışanlarını ihya etmeye devam ediyor!

Almanya'nın Hamburg kentinde, medya çalışanlarının, başlangıçta iyi niyetle kurduğu Hamburg Türk Basın Birliği, Çalışan Gazeteciler Günü'nde bir skandala daha imza attı.

Hamburg 13 Ocak 2018 01:46
Hamburg Türk Basın Birliği başkanı, kendi çalışanlarını ihya etmeye devam ediyor!
-A +A

Almanya’nın Hamburg kentinde, medya çalışanlarının, başlangıçta iyi niyetle kurduğu Hamburg Türk Basın Birliği, Çalışan Gazeteciler Günü’nde bir skandala daha imza attı. Derneğin başkanı olduğu günden bu yana, dernek çalışanlarını ihya edip, onlara bol keseden ödül dağıtan başkan Erdal Altuntaş, bu yılki Çalışan Gazeteciler Günü’nde yine çalıştığı gazetesi Post’u ödüllendirdi ve kendi kurumunda çalışan bir kişiyi “Yılın Gazetecisi” ilan etti.
Daha önce de yanında çalıştırdığı gazetecileri ödüle boğmuş olan, hatta gazetesinin Bremen temsilcilerini bile ödüllendiren, dernek adına düzenlenen Türkiye ziyaretlerinde bile kendi çalışanlarını ön planda tutup, geziye götüren başkanın bu son tavrı, Hamburg kamuoyunda tepkilere neden oldu.
 
Gazeteci Mehmet Atak’ın eleştirisine komik cevap!
 
Gazeteci Mehmet Atak’ın ödül dağıtımı ile ilgili eleştirisine komik bir şekilde cevap veren başkan Erdal Altuntaş “Listeleri bu sabah Hüseyin Şenol bana gönderdi. O ana kadar kimlerin kaç oy aldığını bile bilmiyordum” şeklinde açıklamada bulundu.
 
“Yılın Enleri”ni seçme kriterlerini kamuoyuyla paylaşmayan, derneği kullanarak kendi çalışanlarını ihya eden başkana cevaben, o gün salonda bulunan bir gazetecinin paylaşımı ise dikkat çekti: “Salonda toplam 51 kişi var. 27 gazeteci oy kullanmıyor. Fakat sandıktan 48 kişinin oyu çıkıyor. Bu ne iştir kurban, böyle matematik olur mu?”
 
Kim bu 48 kişi?
“Yılın Enleri”ni belirlemede, bu 48 kişi hangi kriterleri ön planda tutmuş?
Kim bu STK temsilcileri ve şahıslar?
Bu 48 kişiye hangi internet siteleri ve radyolar  sunulmuş?                                            
Kamuoyu bu açıklamalara cevap ararken, Hamburg’da medyanın mutfağında yetişen Hüseyin Dörtyol ve her defasında medya hukukunu diline dolayan Avrupa Postası sahibi Adil Yiğit’in bu konuda suskun kalması da anlaşılır gibi değil!
 
CHP Hamburg başkanı yılın internet habercisi oldu.
 
Derneğin başkanı Erdal Altuntaş, bir tek haber bile yayınlamayan gazeteci olmayana da ödül verdi.
CHP Hamburg başkanı ve Elbe Express adlı internet sitesi sahibi Coşkun Coştur'u  “Yılın İnternet Habercisi” ilan etti.
 
Sözde 48 kişinin oyuyla “Yılın İnternet Habercisi” seçilen, hiçbir habere imza atmayan, haberle uzaktan yakından ilgisi olmayan CHP Hamburg başkanına ödül verilmesi; hakkı ile haber yapan, çalışan, didinen, hayatını gazetecilik ile kazanan gerçek gazetecilere, Çalışan Gazeteciler Günü’nde bu ödüllendirme ile  küfür edercesine eş değer bir yaklaşım sergiledi.
 
Kendi kurumunu da birinci yaptı!
Kendi çalışanlarını ödül ile ihya eden başkan Erdal Altuntaş, bu yıl da kendi kurumunu “Yılın En Çok Okunan Gazetesi” ilan etti.
 
Başkanın, takındığı bu tavırla Hamburg Türk Basın Birliği’ni, kendi çalıştığı reklam gazetesi Post'un arka bahçesi haline getiren ,derneği Hamburg Post Birliği haline dönüştürmesini, Hamburg basın camiası maalesef sessiz bir şekilde izlemeye devam edecek gibi görünüyor.
Bizim adımıza, basın camiası adına utanç verici olduğunu bir kez daha dile getirerek, yönetiminde gerçek gazetecilerin olmadığı bu derneğin ve başkanının artık daha fazla basın ve gazetecilik adına leke düşürmeden yönetimi ile birlikte istifa etmesini ,gerçek gazetecilerin yönetimde bulunduğu bir yapıyı arzuluyoruz.
 Erdal Altuntaş Almanya federal Meclisi seçimlerinde temsilcisi olduğu gazetede ırkçı partiye oy vereceğini açıklayarak Alman kamuoyunun da tepkisini çekmişti

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

CHP'nin başına kim gelmeli

CHP'nin başına kim gelmeli

  • Kemal Kılıçdaroğlu : 1 Oy (%6)

  • Muharrem ince : 16 Oy (%94)

Duyurular
Arşiv