Hamburg 'Dizele Yasak' Tabelalarını Astı

ALMANYA'da Federal İdare Mahkemesi, federal hükümetin tüm ülkede geçerli bir yasal düzenleme yapmasına gerek olmadan eyalet ve belediyelerin hava kirliğini önlemek için dizel motorlu araçların kullanımın yasaklayacak düzenlemeler getirebileceğine hükmetmişti.

Hamburg 17 Mayıs 2018 19:44
Hamburg 'Dizele Yasak' Tabelalarını Astı
-A +A

ALMANYA'da Federal İdare Mahkemesi, federal hükümetin tüm ülkede geçerli bir yasal düzenleme yapmasına gerek olmadan eyalet ve belediyelerin hava kirliğini önlemek için dizel motorlu araçların kullanımın yasaklayacak düzenlemeler getirebileceğine hükmetmişti. Avrupa Birliği de Almanya'daki hava kirliği nedeniyle uzun yıllardır federal hükümeti uyarıyordu. 

Hamburg tabelaları astı ancak uygulamaya henüz geçilmedi. Yasak uygulamasının başlaması için Hamburg yönetimi şubat ayında konuyla ilgili karar alan Federal İdare Mahkemesi'nin kararın gerekçesinin yazılmasını bekliyor. Karar yazıldıktan sonra Hamburg'da dizel motorlu araçlara yönelik yasak uygulaması da derhal uygulamaya konulacak. Hamburg'da kamyon ve dizel motorlu otomobillerin giremeyeceği alanlara şimdilik 49 yasak tabelası ve dizel motorlu araç sürücülerini yönlendiren 55 uyarı tabelası asıldı. Asılan uyarı işaretlerinin üzeri, uygulama başlayana kadar kısmen kapatıldı.

Kaynak : Hürriyet

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Anket

Duyurular
Arşiv