“Muhatabı olmadığım bir konuda eleştirilmem beni üzdü”

Urfalı İş İnsanı Mehmet Emin Süzen “Kim gazeteci, kim gazeteci değil, onu ben bilemem. Onun sorumluluğu Hamburg Türk Basın Birliği’ne aittir. Burada muhatap ben değilim. Muhatabı olmadığım bir konuda eleştirilmem gerçekten beni üzd?
Hamburg 21.01.2022 23:55:11 0


Urfalı İş İnsanı Mehmet Emin Süzen, gazetemizde kendisi ile ilgili çıkan eleştirilere açıklık getirdi. Geçtiğimiz aylarda, Hamburg Türk Basın Birliği tarafından düzenlenen Urfa ve Gaziantep gezisinde, gazeteci olmayanların götürülmesiyle ilgili olarak Hamburg Avrupa Urfalılar Derneği Başkanı Ali Baba Coşkun basın açıklaması yapmış, Urfa ve Gaziantep valilerinin, belediye başkanlarının ve kamuoyunun yanıltıldığını söylemişti. Coşkun’un gazetemizde de yer alan açıklamasında Süzen’in de adı geçmişti.  
gazetehamburg’a konuşan Süzen, olayla ilgili olarak isminin geçmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek “Bakın, muhatabı olmayan bir konuda benim eleştirilmem beni üzdü. Bu gezinin organizasyonunu ben yapmadım. Hamburg Türk Basın Birliği yönetimi bu gezinin organizasyonundan sorumludur. Bana dernek olarak Urfa ve Gaziantep’e gitmek istediklerini, bu konuda yardımcı olmamı istediler. Bana gelmeden önce Hamburg Avrupa Urfalılar Derneği Başkanı Ali Baba Coşkun beye gitmişler. Sonradan bana geldiler. Ben de bir Urfalı olarak memleketime kim gitmek isterse yardımcı olurum. Urfa Valisi ve Urfa Belediye Başkanı ile Gaziantep Valisi ve Gaziantep Belediye Başkanı’nın yetkilileriyle görüşmelerde bulundum. Yetkililer, gazetecilerin isimlerini ve çalıştığı gazetenin adını içeren liste istedi. Hamburg Türk Basın Birliği bana liste verdi. Ben de o listeyi yetkililere sundum. Kim gazeteci, kim gazeteci değil, onu ben bilemem. Onun sorumluluğu Hamburg Türk Basın Birliği’ne aittir. Burada muhatap ben değilim. Muhatabı olmadığım bir konuda eleştirilmem gerçekten beni üzdü.” ifadelerini kullandı.

Geziye her gazeteden mesleği gazetecilik olan kişilerden oluşan iki kişilik kontenjan ayrılmasının ve profesyonel bir biçimde yetkililere bu isimlerin takdim edilmesinin daha uygun olacağını aktaran Süzen, “Bir gazeteden iki kişi olmalıydı, en azından ama yine söylüyorum: Burada sorumluluk Hamburg Türk Basın Birliği’nindir.” vurgusu yaptı.

“EUBA’nın Hamburg Başkanıyım”
Süzen “Almanya’da Avrupa İş adamları Derneği EUBA var. Sizin bu derneğin Hamburg Başkanı olmadığınız belirtiliyor. Ne dersiniz?” sorusunu ise “Bakın, ben derneğin Hamburg Başkanı’yım. Başkanı olmadığım bir derneğin başkanıyım demek, benim iş kariyerime bir şey kazandırmaz. Bu derneğin başkanın iletişim telefonunu vereyim arayın, bu konuda bilgi sahibi olun. Bu derneğin başkanı olsam da olmasam da benim kariyerimi etkilemez. Beni herkes tanıyor. Bu yetkiyi bana bu derneğin yöneticileri verdi. Bizim Avrupa’da birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İnsanları tanımadan ön yargılı davranılmamalı. Bırakalım birbirimize çamur atmayı, birlik ve beraberlikte kenetlenelim. Buna çok ihtiyacımız var. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın birçok sorunu var. Bu sorunlara odaklanıp çözüm yolları üretelim. “O, şunu demiş, bu, şunu demiş.” sözlerini bırakıp gençlerimize sahip çıkalım. Gençlerimize güzel şeyler bırakalım.” şeklinde yanıtladı. 

ALİ BABACAN: “ERDOĞAN VE İRİLİ UFAKLI ORTAKLARI BU ÜLKEYİ MAALESEF YÖNETEMEYECEK. ÇÜNKÜ İŞ BİLEN, ÇALIŞKAN VE DÜRÜST KADROLARI KALMADI"

YEŞİL SOL PARTİ EŞ SÖZCÜSÜ İBRAHİM AKIN: “BİZLER BURADAYIZ. HEM MECLİS’TE HEM DE HAYATIN BÜTÜN ALANLARINDA DEĞİŞİM İÇİN DEMOKRATİK MÜCADELENİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ SÜRDÜRECEĞİZ”

SEYİT TORUN: “ORDU GÜLYALI’DA SÖZDE KUTLAMA YAPANLAR, GENÇ KARDEŞİMİZ ERHAN KURT’U BIÇAKLAYARAK KATLETTİ SORUMLULAR CEZASINI BULANA KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

TUNÇ SOYER: “DAHA ADİL VE ÖZGÜR BİR MEMLEKET KURMAK İÇİN SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ YOLCULUĞA DEVAM EDECEĞİZ”

KILIÇDAROĞLU: “BANA OY VEREN 25 MİLYONU AŞAN VATANDAŞIMIZI MORALLİ BİR ŞEKİLDE DİMDİK AYAKTA GÖRMEK İSTİYORUM. YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR VE BURADAYIZ”

ARTVİN'DE SEÇİM SONUCU GERGİNLİĞİ

CHP İZMİR İL BAŞKANI ASLANOĞLU: "KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN OYLARI BİR MİKTAR DAHA ARTACAKTIR. KAFA KAFAYA BİR YARIŞ GİDİYOR"

YSK BAŞKANI AHMET YENER: “YÜKSEK SEÇİM KURULU’NUN GEÇİCİ SONUÇLARI AÇIKLANANA KADAR KAMUOYUNUN VE VATANDAŞLARIMIZIN SONUÇLARI BEKLEMESİNİ RİCA EDERİZ”

AKŞENER: "MİLLET İTTİFAKI’NIN MENSUBU OLAN BÜTÜN SANDIK MÜŞAHİTLERİ, SANDIK BAŞKANLARI, SON ANA KADAR SANDIKLARIN BAŞINDA KALMALIDIRLAR"

FAİK ÖZTRAK: “SONUÇLAR KESİNLEŞİNCEYE KADAR KİMSE BİR OLDUBİTTİ YARATMASIN, BALKON KONUŞMALARIYLA SUYU BULANDIRMAYA KALKIŞMASIN”

CHP ÇANKAYA İLÇE BAŞKANLIĞI: “AKP'LİLER MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRLİKTE 30'AR 40'AR KİŞİLİK GRUPLARLA OKULLARA BASKIN YAPIYOR. TÜM PARTİLİLERİMİZİ OY KULLANDIKLARI SANDIKLARINA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ”

AKP, ATATÜRK VE TÜRK BAYRAKLI ROZETLERE "BELİRLEYİCİ İŞARET" DİYE İTİRAZ ETTİ, MUDANYA SEÇİM KURULU KABUL ETTİ

BAŞKAN SOYER’DEN SANDIK ÇAĞRISI: “GELECEĞİMİZİ ESİR ALMASIN… ÇARE SANDIKTA…! HALA 1 SAAT VAR… Bİ GAYRET…”

PERVİN BULDAN, OYUNU İSTANBUL’DA KULLANDI: “BİR OY ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR, BİR OY TOPLUMUN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR. HERKES OYUNU KULLANSIN LÜTFEN”

MİTHAT SANCAR: “OY KULLANMAK HEM YURTTAŞLIK GÖREVİ HEM DEMOKRATİK BİR SORUMLULUKTUR AMA OYUNU KORUMAK DA EN AZ BUNUN KADAR ÖNEMLİDİR”

CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI: SEÇMEN LİSTELERİNİN ELLE DOKUNULARAK SİLİNMESİ ÜZERİNE TÜM SANDIKLARDA KONTROL YAPILARAK, ŞİKÂYETTE BULUNULDU

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI GÜNEL, CUMHURBAŞKANLIĞI 2. TUR SEÇİMLERİ İÇİN OYUNU KULLANDI

ÜMİT ÖZDAĞ ANKARA’DA OYUNU KULLANDI: “DİLERİZ 21 YILLIK YORGUN BİR YÖNETİMDEN SONRA TÜRKİYE YENİ BİR YÖNETİMLE YOLA DEVAM ETME ŞANSI BULUR”

ERDOĞAN, OYUNU İSTANBUL’DA KULLANDI: “KATILIMIN SON ANA KADAR, REHAVETE ULAŞMADAN, VARMADAN GERÇEKLEŞMESİNİ DE ÖZELLİKLE VATANDAŞLARIMDAN RİCA EDİYORUM”

ALİ ŞEKER: "KORKMUYORUZ, YILMIYORUZ, VAZGEÇMİYORUZ. SON SAATLER; OY KULLANIN. SANDIK GÖREVLİLERİMİZ VE MÜŞAHİTLERİMİZ, SON OY KULLANILANA VE TUTANAKLAR İMZALANANA KADAR SANDIKLARI TERK ETMEYİN"

BAŞKAN ENGİN OYUNU KULLANDI, HERKESİ SANDIĞA DAVET ETTİ

METEOROLOJİDEN İÇ EGE VE BATI AKDENİZ’İN İÇ KESİMLERİ İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

KAFTANCIOĞLU, OYUNU KULLANDI: “İSTANBUL’DA BİR OKULDA SINIF UYGUN OLMADIĞI İÇİN MÜŞAHİTLERİN SOKULMAK İSTENMEMESİ ÜZERİNE İTİRAZLA ORTADAN KALDIRILMIŞ”

ŞANLIURFA EYYÜBİYE’DE SANDIKLARIN TAZİYE EVİNE KONULARAK TOPLU OY KULLANILDIĞINI TESPİT EDEN CHP'LİLER SALDIRIYA UĞRADI. DARP EDİLEN ALİ ŞEKER: "30 KİŞİLİK GRUP LİNÇ GİRİŞİMİNDE BULUNDU. 1 OY BİZE 366 OY ERDOĞAN'A OLARAK KULLANILIYOR"

AKŞENER, OYUNU İSTANBUL'DA KULLANDI: "GENÇLERİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİMİN SAFHASINDA OYUMUZU KULLANDIK"

İZMİR’DE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİN İKİNCİ TURU İÇİN OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI... İZMİR'DE 3 MİLYON 444 BİN 651 SEÇMEN OY KULLANACAK

Bayern Münih Son Dakika Golüyle Almanya Bundesliga Şampiyonu

Hamburg’da yeni konutlar

Hande Aras’tan başarılı DJ’lik performansı

İMAMOĞLU, 101'İNCİ HALK BULUŞMASINI ÜSKÜDAR'DA YAPTI: "BENİM, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN VE DİĞER LİDERLERİN TERÖRİST OLDUĞUNA, VATAN HAİNİ OLDUĞUNA KİM GERÇEKTEN İNANIYORSA GİTSİN ERDOĞAN'A OY VERSİN"

Yükleniyor

ALİ BABACAN: “ERDOĞAN VE İRİLİ UFAKLI ORTAKLARI BU ÜLKEYİ MAALESEF YÖNETEMEYECEK. ÇÜNKÜ İŞ BİLEN, ÇALIŞKAN VE DÜRÜST KADROLARI KALMADI"

YEŞİL SOL PARTİ EŞ SÖZCÜSÜ İBRAHİM AKIN: “BİZLER BURADAYIZ. HEM MECLİS’TE HEM DE HAYATIN BÜTÜN ALANLARINDA DEĞİŞİM İÇİN DEMOKRATİK MÜCADELENİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ SÜRDÜRECEĞİZ”

SEYİT TORUN: “ORDU GÜLYALI’DA SÖZDE KUTLAMA YAPANLAR, GENÇ KARDEŞİMİZ ERHAN KURT’U BIÇAKLAYARAK KATLETTİ SORUMLULAR CEZASINI BULANA KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

TUNÇ SOYER: “DAHA ADİL VE ÖZGÜR BİR MEMLEKET KURMAK İÇİN SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ YOLCULUĞA DEVAM EDECEĞİZ”

KILIÇDAROĞLU: “BANA OY VEREN 25 MİLYONU AŞAN VATANDAŞIMIZI MORALLİ BİR ŞEKİLDE DİMDİK AYAKTA GÖRMEK İSTİYORUM. YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR VE BURADAYIZ”

ARTVİN'DE SEÇİM SONUCU GERGİNLİĞİ

  • Pazartesi 26.1 ° / 16.6 ° Orta kuvvetli yağmurlu
  • Salı 28.3 ° / 15.4 ° Düzensiz Yağmur Mümkün
  • Çarşamba 29.5 ° / 16.7 ° Güneşli