“Harput mutfağı çeşitlilik bakımından birincidir”

Elâzığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Harun Seyran, “Türk ve Osmanlı yemeklerinden oluşan Harput yemek ve tatlı çeşitlerimizin birinciliğini ispatlayana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.
Türkiye 27.11.2021 23:29:35 0
AGAFED Üyesi Elâzığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Harun Seyran tarafından hazırlanan, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkileri Genel Müdürlüğünce Prodes Projesi kapsamında, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı İlkay Gök koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Elâzığ Gastro Elâzığ Lezzet Şöleni 2021 büyük ilgi gördü.
 
2500 kişinin katıldığı, 75 yemek ve tatlıdan oluşan tanıtım ve tadımlarla gerçekleştirilen şölene Elâzığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ ve Sermin Balık, Elâzığ Belediyesi, Elazığ TSO, Elazığ Ticaret Borsası destek verdi. Harput Türk mutfak kültürünün dünyaya tanıtılması amacını taşıyan etkinliğe şu isimler katıldı: Elazığ Vali Yardımcısı İsmail Bayraktar, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, Kovancılar Yazı işleri Müdürü Cevat Karabulut, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, Elazığ Fırıncılar Odası Başkanı İlhan Yıldız, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Vahdettin Demirtaş, Eski Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Elazığ İl Özel İdare Basın Müdürü Mustafa Gür, Elazığ Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Demirdağ, Elazığ Tarım İl Müdürü Turan Karahan, TEİAŞ Müdürü Ahmet Saraç, Elazığ MÜSİAD Başkanı Tekin Gürkan, Elazığ ASRİAD Başkanı Abdulkerim Yılmaz, Çırçır Şelalesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şimşek, Özel Bilgem Okulları ve Ed Strafor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Oya Düşmez, Elizi Yönetim Kurulu Başkanı Munir Sancak, Kahve Diyarı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Savcı, Palu Konağı Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Bahçeci, Windyhill Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Dal, Kantin-İş Elazığ Şube Başkanı Leyla Yıldırım, Ağın Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Samiye Genç, İçme Girişimci Kadımlar Derneği Başkanı Vesile Üstündağ, Guruomari Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Yılmaz, Avrasya Aşçılar Federasyonu Başkanı Ahmet Karaman, İstanbul Aşçılar Federasyonu Başkanı Adem Yılmaz, Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Bayram Özrek, Harbi Yiyorum Program Yapımcısı Yemek Yazarı Salih Seçkin Sevinç, Lezzet Yazarı Aşçı İbrahim Arslanoğlu, Aşçı, Yazar, Öğretmen, Televizyon Programcısı, Etkinlik ve Menü Danışmanı Elif Edez Tapan, Okan Üniversitesi Gastronomi Eğitmen Şef Arif Aktaş, Marias Restorandın Sahibi Şef Maria Ekmekçioğlu, Akademisyen, Aşçı, Şef Okan Değerbilir, Hürriyet Gazetesi Yemek Yazarı Burcu Gürtürk Kadak, Gastronomi Dergisi Yazarı Yılmaz Güneş, Gurme, Youtober Emrah Akın, Gurme Merve Akın, Diriliş Postası Yemek Yazarı Talip Bayram, Çok Gezen Gurme Youtober Akif Budak,  Fıtrat Haber İstanbul Hasan Mustafa Aslan, Fıtrat Haber Elif Aslan, Ünlü Şef, Aşçı Feyzullah Şeker.
 
 “Harput mutfağı çeşitlilik bakımından birincidir”
 Programda yaptığı konuşmaya katılımcılara teşekkür ederek başlayan Elâzığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Harun Seyran, “Elâzığ yemeklerini hazırlayıp sizlere sunuyoruz. 6 bin yıllık tarihimizdeki yemekleri gün yüzüne çıkarıyoruz. Umuyorum ki Elâzığ gastronomisi Türkiye’de birinci olarak hak ettiği yerini alacaktır. Türk ve Osmanlı yemeklerinden oluşan Harput yemek ve tatlı çeşitlerimizin birinciliğini ispatlayana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Harput mutfağının çeşitlilik bakımından birinciliğini ispatlayana kadar çalışmalarımızı bırakmayacağız. Elâzığ Lezzet Şöleni 2021 hayırlı olsun.” diye konuştu.
 “Dünyanın en iyi mutfaklarından bir tanesi””
Ak Parti Elâzığ Milletvekili Sermin Balık yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Elâzığ Belediyemiz, bu işe çok güzel sahip çıkmış ve destek olmuş. Biliyorsunuz, Elâzığ çok eskiye dayanan kadim kültürü ile birlikte sofrasıyla gastronomisi ile Türkiye’deki en iyi şehirlerinden biri. Kültürümüzü tanıtmak amacı ile şehirlerin kültürlerini, dokularını yemek ve yemek tarifleri anlatır. Bizim ta tarihten gelen özel yemeklerimiz özel bir soframız var. Bunu tanıtmak bizim için önemli. İnşallah bundan sonraki tanıtımlarda ve sunumlarda yurt dışından da misafirler getiririz. Yurt dışından gelen misafirlerimize heyetlere Elâzığ yemeğini tattırdığımızda onlara çok farklı ve lezzetli geliyor. Dün yine şehir dışından gelen bir heyetimize peynirli ekmeğimizi tattırdığımızda onlara çok değişik ve güzel geldi. Bu, bizim kültürümüzün tanıtılması açısından da çok önemli. Sofralar insanların kültürlerini, tarihlerini ne kadar eski ve köklü olduğunu ama en çokta kültürümüzün paylaşmayı kardeşliği ve dostluğa yönelik olduğunu gösterir. Güzel sofralarımız, kadınlarımızın bir araya gelerek mahalle kültürleri ile yapılan zor yemeklerimiz var. Elâzığ Harput mutfağı dünyanın en iyi mutfaklarından bir tanesi.” dedi.

“Hepimize önemli görevler düşüyor”
 Ak Parti Elâzığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ise gastronomi etkinliklerinin önemine değinerek “Elâzığ Gastro Elâzığ Lezzet Şöleni 2021’in önemi çok daha farklı. Elâzığ’ımızın yemeklerini, lezzetlerini gastronomisini Türkiye’ye dünyaya tanıtmak açısından çok önemli. Burada Elazığ’ımızın tanıtımında tarihimizle kültürümüzle musikimizle turizmimiz ile bulunmalıyız. Turizm bölgesiyiz ama turizm tanıtımımızın yeterince yapılamadığı kanaatindeyim. Hepimize önemli görevler düşüyor, bunun bir ayağı da gastronomi lezzet ve yemeklerimizin tanıtılması. Bu nedenle Elâzığ Gastro Elâzığ Lezzet Şöleni 2021’i çok önemsiyorum.” diye konuştu.
  “Harput yemeklerinin menülerde olmasına çalışacağız”
Avrasya Aşçılar Federasyonu Başkanı Ahmet Karaman konuşmasında, kendilerinin hem ev sahibi hem misafir olduğunu belirterek lezzet şöleninin gün geçtikçe büyüyen bir organizasyon olduğuna dikkat çekti. Karaman, federasyon olarak bu organizasyonda ortaya çıkan değerleri, Türkiye’deki bütün mutfaklarda yapılan menülerde yer alması amacı ile gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti. Karaman “Bir şef olarak ben Atatürk Havalimanı gibi bir yerde, şu an kapandı ama çok yakın bir tarihte menüme Elâzığ’ımızın Harput köftesini koymuştum. Yurt dışından gelen Elâzığlı gurbetçi hemşerilerimiz Harput köfteyi yediği zaman ağlamaya başladı ve ben o zaman ne kadar değerli bir iş yaptığımı ve ülke mutfağımızın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Elâzığ Lezzet Şöleni’nde gündeme taşınan yemekleri menülere taşıyınca ne kadar güzel işler çıkacağına inanıyorum ve bunun bir başlangıç olup ileride daha güzel farklı programlar olacağını düşünüyorum. Tüm destekçilere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hayırlı olsun diliyorum.” şeklinde konuştu.
 
“Yöresel ürünlerini gün yüzüne çıkarmalıyız”
 
Konuşmasına “Çok uzun süredir planladığımız hayalimiz yavaş yavaş gerçekleşiyor.” diyerek başlayan Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü Başkanı İlkay Gök, “Bir Elâzığlı olarak burada bulunmaktan çok mutluyum. Gastronomiye uzun zamandır emek veriyorum. Geldiğimizde günümüze bakıyoruz, birçok şehirde gastronomi etkinlikleri yapılıyor. Gastronomi anlamda yöresel ürünler tescilleniyor ve dünyaya tanıtmak isteniyor. Öncelikle şunu anlatmak istiyorum: Gastronomi olarak baktığımızda soyut ve somut özellikler hepsi bir arada ve o bölgeyi temsil ettiğinde çok önemli oluyor. Gastronomiye ait olan yöre ve kültürün tüm değerlerine sahip çıkmamız gerekiyor.” sözlerini sarf etti.
 
Elâzığ Ticaret Odası Başkanı Asilhan Arslan’la bu konuda görüştüklerini belirten Gök “Çok hızlı bir şekilde teknoloji gelişti. Biliyoruz, birçok yemeğimiz var, unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerimiz var. Gastronomi etkinlikleri yapabiliriz ama bölgemizin yöresel ürünlerini bir şekilde gün yüzüne çıkarmalıyız.” dedi.
 
“Destek vermeye devam edeceğim”
 
Elâzığ Fırıncılar Odası Başkanı İlhan Yıldız da yaptığı konuşmada, Harput mutfağının, her medeniyetten yetiştirilen ürünlerin harmanlandığı eşsiz bir mutfak olduğunu belirterek Osmanlı ve Türk mutfağının oluşmasında eşsiz bir kültür niteliği taşıdığını söyledi. Elâzığ mutfağının başında bulgur ve buğday bulunduğunu aktaran Yıldız “Elazığ’da, fodula ekmek, açık ekmek ve tandır ekmeği Harput saraylarından günümüze kadar ulaşmış özel saray ekmekleridir. Elazığ’da günümüze kadar ulaşmış bu kültür, mahalle fırınlarımızda yaşatılmaktadır. Elâzığ Gastro Elâzığ Lezzet Şöleni 20212in Elâzığ mutfak kültürünü tanıtmak için çıktığı yolda, ilk toplantıda da vardım yine varım her etkinlikte de destek vermeye devam edeceğim.” vurgusu yaptım.
 
“Harput mutfağını korumak hepimizin sorumluluğudur”
 
Elâzığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem ise konuşmasında şunları söyledi: “Elâzığ esnafı olarak biz de Elâzığ mutfak kültürünün tanıtılmasını destekliyoruz. Orta Asya, Artuklu, Selçuklu, Osmanlı ve Türk mutfağının temel taşlarından olan Harput mutfağını korumak, yaşamak onu kuşaklara aktarmak sorumluluk ötesinde, özverili çabalar gerektiriyor. Asırlara meydan okuyan Elâzığ Harput gastronomisinin ayağa kalkmasını ve hak ettiği noktaya ulaşması için durmadan çalışmalı. Bu çabaları verirken bir şehrin kenetlenmesi şart. Bugün 75 yemek çeşidini gezince çocukluğumuzda ki yediğimiz bizim Sivrice bölgesi ve köylerine ait maş çorbasını gördüm, çok duygulandım. Unutulmaya yüz tutmuş yemeklerimize sahip çıkmak gerçekten çok önemli.” dedi.
 
“Benzer organizasyonlar yapılmalı”
 
Elâzığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ise yaptığı konuşmada, bir şehri tanımanın yemek kültürü ile başladığını belirterek Elazığ mutfağının çeşitliliğinin saymakla bitirilemeyeceğini söyledi. Elâzığ Gastro Elâzığ Lezzet Şöleni 2021’in çok güzel ve yerinde bir organizasyon olduğunu aktaran Dumandağ “Şehirlerin markalaşması ve gastro imkânlarının doğmasını sağlayan bir sektöre dönüşmesi bu ve benzer organizasyonların sık ve sürdürülebilir olmasına bağlı.” dedi.  
 
“Elâzığ mutfağı bin 300 yemeği ve tatlıyı barındırıyor”
 
Elâzığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan da konuşmasında birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kadim Şehir Elâzığ’ın mutfağının kendine has tatları tanınırlık ve bilinirlik anlamında herkesin ilgisini çektiğini söyledi. Elâzığ Gastro Elazığ Lezzet Şöleni 2021 Programı ile Elazığ gastronomisinin kültürünü profesyonel ve bilimsel çalışmalar eşliğinde ulusal ve uluslararası alana taşıyacaklarını ifade eden Arslan “Mutfak düzeni, sofra adabı, yemek zamanları yörede yetiştirilen meyvelerin saklanması mutfak aletleri özel günlere ait yemekleri, kendine has münhasır yapısı ile Elazığ mutfağı, kendi içerisinde bin 300 tane yemeği barındırmaktadır. Orta Asya, Selçuklu ve Osmanlı mutfaklarından beslenen ve esinlenen saray yemeklerinin essiz tatları bünyesinde barındıran Elâzığ mutfağını ülkemize ve tüm dünyaya tanıtmak için yapılan her çalışmayı çok değerli buluyor ve destekliyoruz.” açıklaması yaptı.
 
“Gastronomi müzesi açacağız”
 
Elâzığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Elâzığ’ın çok önemli sorunlarına çözüm getiren alt yapı, üst yapı, sosyal, kültürel ve sportif anlamdaki projelerini bitirdiklerini belirtti. Biten projeler ile Elâzığ’ın daha yaşanabilir bir şehir olduğunun altını çizen Bilginoğlu “Kültürel anlamda da bu tip faaliyetlerin, özellikle bu değerlerimizin çok iyi tanıtılmasına faydalı olacak projeler olduğunu gördüm. Evet, 11 başlıkta 100 proje kapsamında, Elâzığ Belediye Başkanımızın yapmış olduğu özellikle kültürel faaliyetler içerisinde Harput ta yaptığı yatırımlar projeler devam ediyor. Bunların içinde özellikle çok değerli olan hocamızın da bildiği gastronominin şehrimize katacağı kıymetli ifadelerinden sonra iyi ki bu projede başlatılmış. Gastronomi müzesi projesi ile çok hızlı bir şekilde tamamlanacak. Bu noktada da kalkınma ajansı ile iş birliğimizde söz konusu. İnşallah, önümüzdeki yıl şu anda devam eden Harput Musikisi Müzesi’nin yanında gastronomi müzesini açacağımıza inancımız tamdır.” sözlerini dile getirdi.  

“Herkes bugünü yâd-ı cemil edecek”


Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya da konuşmasında “Herkes bugünü yâd-ı cemil edecek. İleride herkes bugünü ailelerine, torunlarına anlatacak. .Elazığ sadece musikisi ile ilgili değil, sanatı ile ilgili değil, en önemlisi tatlısı, yemekleri ve gastronomisi ile bölgeye damgasını vuracak, buna inanıyorum.” dedi.
 
Bilimsel toplantı yapıldı
 
Elâzığ Lezzet Şöleni Projesi 2021’in tanıtımında Elâzığ Belediyesi Mehter Takımı ve EFTUD folklor ekibinin gösterisi göz doldurdu. Ünlü Program Sunucusu Milad Erdoğmuş’un sunuculuğu yaptığı programda, Elâzığ gastronomisinin kalkınması için formüller verildi. Menkul Harput mutfağını yenilikçi hâle getirme yönünde “gastro ekonominin” konuşulduğu zirveye taşınması için bilimsel toplantı yapılıp kararlar alındı. Dünya Yerel Yönetimler Başkanı Necati Çetinkaya toplantıya telefon ile bağlandı.
Şölende tanıtılan yemek ve tatlılar
 
Şölende tanıtılan Elazığ’ın yöresel yemekleri ve tatlıları şöyle: Anamaşı çorbası, Harput çorbası, kurutlu çorba, lobik çorbası, maş çorbası, tutmaçlı çorba, erişte çorbası,  işgene, kağıt kebabı, kabak güveci, kellecoş, kuzu dolma, dilim dolma, süslü fidoş, taraklık, ekşili köfte, harput köfte, içli köfte, yalancı içli köfte, yoğurtlu köfte, bunbar, etli kofik dolması, etli kabak dolması, etli nahna sarması, soğan dolması, ekşili kofik dolması, mukaşerli pilav, tirit, pipirim aşı, etli yarpak sarması, palu tava, kaburga dolması, elazığ güveci, incik,  taraklık, kurutlu göme, kavurmalı gömme, peynirli ekmek, fodula, sırın, mıhlama, dolanger, güveç tatlısı, gaygana tatlısı, gül tatlısı, taş ekmeği tatlısı, alabalık fileto, alabalık güveç, alabalık ızgara, alabalık katmer, alabalık keban kebabı, alabalık köfte, alabalık sote, alabalık tereyağı, hoşaf, pipirim borani, kabak borani, keşgek pilavı, heside tatlısı, bulamaç tatlısı, peynir helvası, tarhana çorbası, ğalbur hurması, üfeleme, harput köfte kızartması, balcanlı bulgur pilavı, bastık kavurması, çökelekli patile, sac böreği, ağın gelin helvası, mahluta çorbası, katma ayranlı çorba, erişteli kavurmalı pilav, akıtma, ağın leblebisi, orcik, çedene kahvesi.
 

 
 

ALİ BABACAN: “ERDOĞAN VE İRİLİ UFAKLI ORTAKLARI BU ÜLKEYİ MAALESEF YÖNETEMEYECEK. ÇÜNKÜ İŞ BİLEN, ÇALIŞKAN VE DÜRÜST KADROLARI KALMADI"

YEŞİL SOL PARTİ EŞ SÖZCÜSÜ İBRAHİM AKIN: “BİZLER BURADAYIZ. HEM MECLİS’TE HEM DE HAYATIN BÜTÜN ALANLARINDA DEĞİŞİM İÇİN DEMOKRATİK MÜCADELENİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ SÜRDÜRECEĞİZ”

SEYİT TORUN: “ORDU GÜLYALI’DA SÖZDE KUTLAMA YAPANLAR, GENÇ KARDEŞİMİZ ERHAN KURT’U BIÇAKLAYARAK KATLETTİ SORUMLULAR CEZASINI BULANA KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

TUNÇ SOYER: “DAHA ADİL VE ÖZGÜR BİR MEMLEKET KURMAK İÇİN SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ YOLCULUĞA DEVAM EDECEĞİZ”

KILIÇDAROĞLU: “BANA OY VEREN 25 MİLYONU AŞAN VATANDAŞIMIZI MORALLİ BİR ŞEKİLDE DİMDİK AYAKTA GÖRMEK İSTİYORUM. YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR VE BURADAYIZ”

ARTVİN'DE SEÇİM SONUCU GERGİNLİĞİ

CHP İZMİR İL BAŞKANI ASLANOĞLU: "KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN OYLARI BİR MİKTAR DAHA ARTACAKTIR. KAFA KAFAYA BİR YARIŞ GİDİYOR"

YSK BAŞKANI AHMET YENER: “YÜKSEK SEÇİM KURULU’NUN GEÇİCİ SONUÇLARI AÇIKLANANA KADAR KAMUOYUNUN VE VATANDAŞLARIMIZIN SONUÇLARI BEKLEMESİNİ RİCA EDERİZ”

AKŞENER: "MİLLET İTTİFAKI’NIN MENSUBU OLAN BÜTÜN SANDIK MÜŞAHİTLERİ, SANDIK BAŞKANLARI, SON ANA KADAR SANDIKLARIN BAŞINDA KALMALIDIRLAR"

FAİK ÖZTRAK: “SONUÇLAR KESİNLEŞİNCEYE KADAR KİMSE BİR OLDUBİTTİ YARATMASIN, BALKON KONUŞMALARIYLA SUYU BULANDIRMAYA KALKIŞMASIN”

CHP ÇANKAYA İLÇE BAŞKANLIĞI: “AKP'LİLER MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRLİKTE 30'AR 40'AR KİŞİLİK GRUPLARLA OKULLARA BASKIN YAPIYOR. TÜM PARTİLİLERİMİZİ OY KULLANDIKLARI SANDIKLARINA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUZ”

AKP, ATATÜRK VE TÜRK BAYRAKLI ROZETLERE "BELİRLEYİCİ İŞARET" DİYE İTİRAZ ETTİ, MUDANYA SEÇİM KURULU KABUL ETTİ

BAŞKAN SOYER’DEN SANDIK ÇAĞRISI: “GELECEĞİMİZİ ESİR ALMASIN… ÇARE SANDIKTA…! HALA 1 SAAT VAR… Bİ GAYRET…”

PERVİN BULDAN, OYUNU İSTANBUL’DA KULLANDI: “BİR OY ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR, BİR OY TOPLUMUN KADERİNİ DEĞİŞTİRİR. HERKES OYUNU KULLANSIN LÜTFEN”

MİTHAT SANCAR: “OY KULLANMAK HEM YURTTAŞLIK GÖREVİ HEM DEMOKRATİK BİR SORUMLULUKTUR AMA OYUNU KORUMAK DA EN AZ BUNUN KADAR ÖNEMLİDİR”

CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI: SEÇMEN LİSTELERİNİN ELLE DOKUNULARAK SİLİNMESİ ÜZERİNE TÜM SANDIKLARDA KONTROL YAPILARAK, ŞİKÂYETTE BULUNULDU

KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI GÜNEL, CUMHURBAŞKANLIĞI 2. TUR SEÇİMLERİ İÇİN OYUNU KULLANDI

ÜMİT ÖZDAĞ ANKARA’DA OYUNU KULLANDI: “DİLERİZ 21 YILLIK YORGUN BİR YÖNETİMDEN SONRA TÜRKİYE YENİ BİR YÖNETİMLE YOLA DEVAM ETME ŞANSI BULUR”

ERDOĞAN, OYUNU İSTANBUL’DA KULLANDI: “KATILIMIN SON ANA KADAR, REHAVETE ULAŞMADAN, VARMADAN GERÇEKLEŞMESİNİ DE ÖZELLİKLE VATANDAŞLARIMDAN RİCA EDİYORUM”

ALİ ŞEKER: "KORKMUYORUZ, YILMIYORUZ, VAZGEÇMİYORUZ. SON SAATLER; OY KULLANIN. SANDIK GÖREVLİLERİMİZ VE MÜŞAHİTLERİMİZ, SON OY KULLANILANA VE TUTANAKLAR İMZALANANA KADAR SANDIKLARI TERK ETMEYİN"

BAŞKAN ENGİN OYUNU KULLANDI, HERKESİ SANDIĞA DAVET ETTİ

METEOROLOJİDEN İÇ EGE VE BATI AKDENİZ’İN İÇ KESİMLERİ İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

KAFTANCIOĞLU, OYUNU KULLANDI: “İSTANBUL’DA BİR OKULDA SINIF UYGUN OLMADIĞI İÇİN MÜŞAHİTLERİN SOKULMAK İSTENMEMESİ ÜZERİNE İTİRAZLA ORTADAN KALDIRILMIŞ”

ŞANLIURFA EYYÜBİYE’DE SANDIKLARIN TAZİYE EVİNE KONULARAK TOPLU OY KULLANILDIĞINI TESPİT EDEN CHP'LİLER SALDIRIYA UĞRADI. DARP EDİLEN ALİ ŞEKER: "30 KİŞİLİK GRUP LİNÇ GİRİŞİMİNDE BULUNDU. 1 OY BİZE 366 OY ERDOĞAN'A OLARAK KULLANILIYOR"

AKŞENER, OYUNU İSTANBUL'DA KULLANDI: "GENÇLERİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİMİN SAFHASINDA OYUMUZU KULLANDIK"

İZMİR’DE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİN İKİNCİ TURU İÇİN OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI... İZMİR'DE 3 MİLYON 444 BİN 651 SEÇMEN OY KULLANACAK

Bayern Münih Son Dakika Golüyle Almanya Bundesliga Şampiyonu

Hamburg’da yeni konutlar

Hande Aras’tan başarılı DJ’lik performansı

İMAMOĞLU, 101'İNCİ HALK BULUŞMASINI ÜSKÜDAR'DA YAPTI: "BENİM, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN VE DİĞER LİDERLERİN TERÖRİST OLDUĞUNA, VATAN HAİNİ OLDUĞUNA KİM GERÇEKTEN İNANIYORSA GİTSİN ERDOĞAN'A OY VERSİN"

Yükleniyor

ALİ BABACAN: “ERDOĞAN VE İRİLİ UFAKLI ORTAKLARI BU ÜLKEYİ MAALESEF YÖNETEMEYECEK. ÇÜNKÜ İŞ BİLEN, ÇALIŞKAN VE DÜRÜST KADROLARI KALMADI"

YEŞİL SOL PARTİ EŞ SÖZCÜSÜ İBRAHİM AKIN: “BİZLER BURADAYIZ. HEM MECLİS’TE HEM DE HAYATIN BÜTÜN ALANLARINDA DEĞİŞİM İÇİN DEMOKRATİK MÜCADELENİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ SÜRDÜRECEĞİZ”

SEYİT TORUN: “ORDU GÜLYALI’DA SÖZDE KUTLAMA YAPANLAR, GENÇ KARDEŞİMİZ ERHAN KURT’U BIÇAKLAYARAK KATLETTİ SORUMLULAR CEZASINI BULANA KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

TUNÇ SOYER: “DAHA ADİL VE ÖZGÜR BİR MEMLEKET KURMAK İÇİN SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ YOLCULUĞA DEVAM EDECEĞİZ”

KILIÇDAROĞLU: “BANA OY VEREN 25 MİLYONU AŞAN VATANDAŞIMIZI MORALLİ BİR ŞEKİLDE DİMDİK AYAKTA GÖRMEK İSTİYORUM. YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR VE BURADAYIZ”

ARTVİN'DE SEÇİM SONUCU GERGİNLİĞİ

  • Pazartesi 26.1 ° / 16.6 ° Orta kuvvetli yağmurlu
  • Salı 28.3 ° / 15.4 ° Düzensiz Yağmur Mümkün
  • Çarşamba 29.5 ° / 16.7 ° Güneşli